СУЧАСНЕ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО ТА ТОВАРОЗНАВСТВО: ТЕОРІЯ, ПРАКТИКА, ОСВІТА
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

АНАЛІЗ МАРКОВАННЯ БАЛЬЗАМІВ КОСМЕТИЧНИХ ДЛЯ ВОЛОССЯ

Перейти донизу

АНАЛІЗ МАРКОВАННЯ БАЛЬЗАМІВ КОСМЕТИЧНИХ ДЛЯ ВОЛОССЯ Empty АНАЛІЗ МАРКОВАННЯ БАЛЬЗАМІВ КОСМЕТИЧНИХ ДЛЯ ВОЛОССЯ

Повідомлення автор Admin Ср Бер 25, 2015 11:06 am

Калашник О. В., к.т.н, доц.;
Репало І. О.
ВНЗ УКООПСПІЛКИ «Полтавський університет
економіки і
торгівлі»


АНАЛІЗ МАРКОВАННЯ БАЛЬЗАМІВ КОСМЕТИЧНИХ ДЛЯ ВОЛОССЯ

В умовах ринкових відносин зростає увага до засобів маркування товару. Це викликано тим, що насичений ринок ставить перед споживачами складне завдання: мати достовірну інформацію про нові і вже існуючі товари. З іншого боку, інформація необхідна і для виробника продукції. Він повинен відслідковувати виготовлення нових товарів, їх конкурентоспроможність для прийняття рішень про припинення провадження окремих товарів та розробці нових.
Маркування (від нім. markieren – відзначати, ставити знак) – нанесення умовних знаків, букв, цифр, написів на об'єкт, щоб відрізняти його від інших об'єктів або повідомити про особливі його властивості. Окрім того, марковання – певний текст, умовні позначення або малюнок, нанесені на  товар або його упаковку, призначені для ідентифікації товару або його окремих властивостей, доведення до споживача інформації про виробників, а так само про кількісні та якісні характеристики товару [1].
Одним із сучасних засобів по догляду за волоссям є косметичні бальзами, які подовжують і посилюють косметичну дію шампунів, є ефективним способом догляду за волоссям: живлять, зволожують і захищають волосся, нормалізують їх стан, лікують волосся і шкіру голови (залежно від призначення) [2].
Маркування косметичних засобів проводиться шляхом нанесення інформації про них на етикетку, тому під час проведення аналізу даної інформації необхідним є встановлення відповідності марковання косметичного бальзаму «Кефирный» для волосся виробництва СП ТОВ «Белита» (Білорусь) вимогам, передбачених ДСТУ 4763:2007 «Бальзами косметичні. Загальні технічні умови» [3]. На марковані були зазначені такі дані: назва та призначення виробу (косметичний бальзам для волосся «Кефирный»); назва виробника і його місцеперебування (СП ТОВ «Белита» Білорусь, 220068, м. Мінськ, вул. Декабристів, 29а); товарний знак виробника; номінальний уміст засобу (450 мл); склад виробу; умови зберігання (зберігати при температурі не нижче 5С і не вище 25С); дата виготовлення (06.14); термін придатності (24 місяці); позначення нормативного документу, згідно якого виготовлено виріб (СТБ 1673-2006); інформація про сертифікацію та інші (позначення штрих-коду EAN, рекламна інформація, спосіб застосовування, особливі застережні заходи).
У результаті дослідження відповідності марковання бальзамів косметичних для волосся «Кефирный» вимогам нормативної документації встановлено, що наведені на пакованні маркувальні дані містять повний обсяг інформації про виріб, тому білоруський виробник СП ТОВ «Белита» дотримується всіх встановлених вимог щодо марковання, передбачених ДСТУ 4763:2007 [3].
Для аналізу складу проаналізуємо основні складники косметичного бальзаму. Так, відповідно до Міжнародної Номенклатури Косметичних інгредієнтів (INCI) до складу бальзаму косметичного для волосся «Кефирный» входять речовини, що позначені знаком «Небезпечно» (помаранчевий квадрат з двома чорними перехресними лініями):
- Dimeticone – синтетичний силіконовий полімер; піногасник, пом'якшувач, зволожувач;
- Paraffinum Liquidum (масло вазелінове, мінеральне масло) – антистатик, пом’якшувач, зволожувач, розчинник, що отримують з нафти; утворює водовідштовхувальну плівку, яка затримує не тільки воду, але і токсини, вуглекислий газ, відходи і продукти життєдіяльності, які виводяться через шкіру; не пропускає кисень, викликає сухість шкіри, пригнічує природні зволожуючи механізми;
- Disodium EDTA – небезпечний канцероген, желатиновий агент, регулятор в'язкості; Сильно подразнює дихальні шляхи і шкіру;
- Methyl Chloroisothiazolinone – канцерогенний, токсичний та мутагенний;
- Methylisothiazolinonе – сильний консервант; знищує бактерії, проте вражає нервові клітини; при частому вживанні небезпечна для людини (навіть при невеликій концентрації); при передозуванні може стати причиною контактного дерматиту, ознаки алергії з'являються не відразу;
- Propylpararaben (парабени) ефіри пара-оксибензойної кислоти і спиртів: метилового – метилпарабен, етилового – етилпарабен, пропилового – пропілпарабен; консервант, відрізняються по виразності антимікробної активності [4-6].
Як бачимо, за INCI бальзам косметичний для волосся «Кефирный» містить небезпечні для здоров’я речовини. На нашу думку, законодавство України повинно зобов'язати виробників косметичних засобів на маркованні зазначати наявність шкідливих інгредієнтів і застереження, оскільки споживач не завжди може розібратися в хімічних термінах . В даний час такий стан прийнято у Швеції.
Сучасною світовою тенденцією стало виробництво «органічних» товарів. Ринок активно відреагував на таку потребу споживачів, які бажають уберегти себе від шкідливих, небезпечних товарів і серйозних хвороб [7]. Тому, для білоруського виробника СП ТОВ «Белита» та інших виробників косметичної продукції, потрібно розширювати асортимент альтернативної екологічно орієнтованої продукції.

Список використаних джерел
1. Маркировка – [Електронний ресурс]. – Режим доступу:  http://tanq.hut4.ru/rp/inf/lect/infr/prod/mar.htm – Назва з екрану.
2. Бальзамы для волос – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://kosmetika.potrebitel.ru/?golink=0805/052.htm – Назва з екрану.
3. Бальзами косметичні. Загальні технічні умови. [Текст]: ДСТУ 4763:2007 – [Чинний від 2009 – 01 − 01]. – К.: Держспоживстандарт України, 2008. – 7 с. − (Державний стандарт України).
4. Международная номенклатура косметических ингредиентов (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients - INCI) – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.naturale-shop.ru/inci/ – Назва з екрану.
5. Вредные ингредиенты в косметике (A-Z) – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://dobroweb.ru/secrets/1015 – Назва з екрану.
6. Список ингредиентов косметики с расшифровкой – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://iherborganic.blogspot.com/2011/12/i-j-k-l-m.html#uds-search-results – Назва з екрану.
7. Библия безопасности – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://neways.jimdo.com/ia_aza_zia_ie.php – Назва з екрану.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 106
Дата реєстрації : 16.03.2015

https://tntforum.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» ПЕРЕВІРКА ВІДПОВІДНОСТІ ЕНЕРГЕТТЧНОГО МАРКОВАННЯ МОРОЗИЛЬНИКА ТИПУ ШАФА ВСТАНОВЛЕНИМ ВИМОГАМ ТЕХНІЧНОГО РЕГЛАМЕНТУ
» АНАЛІЗ СПЕКТРІВ ФЛУОРЕСЦЕНЦІЇ МОДИФІКОВАНИХ ЗРАЗКІВ ПОЛІТЕТРАФТОРЕТИЛЕНУ
» АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ АНКЕТНОГО ОПИТУВАННЯ РЕСПОНДЕНТІВ ДЛЯ ВСТАНОВЛЕННЯ ЇХ ПОТРЕБ ДО ВЗУТТЯ
» АНАЛІЗ СУЧАСНОГО АСОРТИМЕНТУ МАКАРОННИХ ВИРОБІВ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МЕРЕЖІ М. ХАРКОВА
» АНАЛІЗ СТАНУ СУЧАСНОГО АВТОМОБІЛЬНОГО РИНКУ ТА ПРОБЛЕМИ ЙОГО РОЗВИТКУ

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі