СУЧАСНЕ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО ТА ТОВАРОЗНАВСТВО: ТЕОРІЯ, ПРАКТИКА, ОСВІТА
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

ПОРІВНЯЛЬНЕ ТЕСТУВАННЯ ПІНОМИЙНИХ ЗАСОБІВ ДИТЯЧИХ

Перейти донизу

ПОРІВНЯЛЬНЕ ТЕСТУВАННЯ ПІНОМИЙНИХ ЗАСОБІВ ДИТЯЧИХ Empty ПОРІВНЯЛЬНЕ ТЕСТУВАННЯ ПІНОМИЙНИХ ЗАСОБІВ ДИТЯЧИХ

Повідомлення автор Admin Пт Бер 20, 2015 1:37 pm

Діденко М.М.;
Мартосенко М.Г., к.т.н.,
ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», м. Полтава

ПОРІВНЯЛЬНЕ ТЕСТУВАННЯ ПІНОМИЙНИХ ЗАСОБІВ ДИТЯЧИХ

Відомо, що шкіра дитини більш вразлива, ніж шкіра дорослої людини. Цей факт зумовлено фізіологічними особливостями будови та функціонування шкіри. Так, наприклад, значення рН шкіри дитини до 3-х років – 6,5-7,2, у віці 7-10 років – 5,0-6,0, в 14 років рН може знижуватись до 4,3. Гідроліпідна плівка дитячої шкіри тонша, зчеплення між корнеоцитами менше, роговий шар більш крихкий, дерма завтовшки в 3 рази менша, ніж у дорослої людини [1]. Ці факти зумовлюють те, що шкіра дитини більш чутлива, суха і потребує спеціального догляду, тому необхідно звернути увагу на засоби для догляду за дитячою шкірою, а саме піномийні засоби (гелі та піни для ванн, шампуні тощо).
Сучасні піномийні засоби дитячі мають сприяти відновленню ліпідного балансу, забезпечувати помірну очищувальну дію, бути гіпоалергенними, не викликати подразнення шкіри. Цілком очевидно, що будь-які піномийні засоби дитячі повинні відповідати іншим критеріям, ніж продукти для дорослих. Багато косметичних засобів, безпечні і корисні для дорослих, здатні порушувати функціонування захисних систем дитячої шкіри і навіть приводити їх в повний розлад. Щоб шкіра малюка залишилася здоровою на все життя, важливо правильно доглядати за нею з дитинства. Виходячи з вище викладеного, порівняльне тестування засобів піномийних для дітей є актуальним та своєчасним.
Об’єктами порівняльного тестування було обрано п’ять зразків піномийних засобів, а саме піни для ванн дитячі, що реалізуються в торговельній мережі м. Полтави:
- зразок 1 – ТМ «Ушастий нянь», Російська Федерація;
- зразок 2 – ТМ «Тип Топ», Російська Федерація;
- зразок 3 – ТМ «Принцесса», Російська Федерація;
- зразок 4 – ТМ «Baby Lane», Німеччина;
- зразок 5 – ТМ «Jonsons Baby», Італія.
Метою порівняльного тестування піномийних засобів дитячих було інформування споживачів про реальний стан споживних властивостей пінн для ванн дитячих, для допомоги при здійсненні раціонального вибору між торговельними марками, що присутні в торговельній мережі м. Полтави.
Порівняльне тестування піномийних засобів дитячих було проведено на основі складеної програми, яка включала такі етапи: аналіз ринку та вибір торговельних марок для порівняння; розроблення оптимальної номенклатури показників і вибір методів дослідження; розробка методики тестування; складання програми тестування; придбання зразків для тестування; оцінка марковання; лабораторні дослідження; узагальнення результатів тестування; оприлюднення результатів порівняльного тестування.
Оцінка результатів порівняльного тестування піномийних засобів дитячих була здійснена на основі 5-ти балової шкали:
- 5,0-4,0 – зразок задовольняє очікування споживачів та відповідає встановленим вимогам нормативних документів (НД);
- 4,0-3,0 – зразок недостатньо задовольняє очікування споживачів, має відхилення за деякими пунктами НД;
- 3,0-2,0 – зразок має певні недоліки, які ускладнюють його використання, за певними показниками НД не відповідає встановленим вимогам;
- 2,0-1,0 – зразок не задовольняє вимогам щодо якості, а це ускладнює його використання за призначенням;
- 1,0-0 – зразок неможливо використовувати за призначенням, він за всіма показниками не відповідає встановленим вимоги НД.
Якість піномийних засобів дитячих повинна відповідати вимогам ДСТУ 3796:1998 Засоби піномийні. Технічні умови [3]. Піномийні засоби потрібно виготовляти відповідно до вимог ДСТУ 3796:1998 згідно з рецептами та технологічними регламентами, які затвердженими в установленому порядку, з дотриманням санітарних правил та норм.
Порівняльне тестування піномийних засобів дитячих проводили в НДЦ «Незалежна експертиза» ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».
Початковим етапом порівняльного тестування піномийних засобів дитячих, була перевірка марковання їх спожиткової тари відповідно до вимог ДСТУ 3796:1998. Марковання спожиткової тари – чітке, виразне, добре сприймається під час читання. В результаті проведеного аналізу встановлено:
- усі виробники чітко зазначили: назву та призначення піномийного засобу; назву, адресу та товарний знак виробника; перелік компонентів, які входять до складу піномийного засобу; масу нетто або об’єм; дату виготовлення та термін придатності; спосіб застосування; штрих-код;
- на зразку 1 відсутня інформація щодо умов зберігання та безпечного використання піномийного засобу;
- зразок 2 містив повну інформацію щодо маркування;
- на зразку 3 відсутня інформація щодо умов зберігання;
- на зразках 4 та 5 відсутня інформація щодо позначення нормативного документа, відповідно до якого виготовлено піномийний засіб.
Лабораторні досліджень піномийних засобів дитячих включали перевірку органолептичних (зовнішній вигляд, колір, запах), фізико-хімічних (піноутворювальна здатність, показник концентрації водневих іонів) показників.
Результати органолептичної оцінки піномийних засобів дитячих показали, що всі зразки мають однорідну желеподібну консистенцію, без сторонніх домішок та властиві колір і запах.
Значення показника концентрації водневих іонів знаходяться в межах від 7,45 од. рН до 7,61 од. рН. Отримані результати свідчать, що лише зразки 3 та 5 за досліджуваним показником відповідають нормам ДСТУ 3796:1998.
Піноутворювальна здатність піномийних засобів дитячих була визначена за показником початкової висоти стовпчика піни, яка знаходяться в межах від 60 мм до 180 мм. Результати проведених досліджень свідчать, що лише зразок 5, за показником початкової висоти стовпчика піни, відповідає вимогам ДСТУ 3796:1998.
За результатами незалежного порівняльного тестування піномийних засобів дитячих були отримані наступні бали за п’ятибальною шкалою:
- зразок ТМ «Ушастий нянь» – 3,75;
- зразок ТМ «Тип Топ», Російська Федерація – 3,75;
- зразок ТМ «Принцесса», Російська Федерація – 3,5;
- зразок ТМ «Baby Lane», Німеччина – 3,5;
- зразок ТМ «Jonsons Baby», Італія – 3,75.
Аналіз узагальнених результатів порівняльного тестування піномийних засобів дитячих, дає змогу стверджувати, що український ринок насичений неякісною імпортованою продукцією, тобто споживачі повинні врахувати всі ймовірні ризики та небезпечність споживання помийних засобів.

Список використаних джерел: 1. Кешишян Е.С. Анатомо-физиологические особенности строения кожи в детском возрасте // Медицинский совет. – 2008. – № 1-2 – С. 57-60. 2. Засоби піномийні. Технічні умови : ДСТУ 3796:1998. – [Чинний від 2004 – 03 - 01]. – К.:Держспоживстандарт України, 2004. – 14 с. – (Національний стандарт України).

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 106
Дата реєстрації : 16.03.2015

https://tntforum.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі