СУЧАСНЕ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО ТА ТОВАРОЗНАВСТВО: ТЕОРІЯ, ПРАКТИКА, ОСВІТА
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

ВИЗНАЧЕННЯ СТУПЕНЯ ДЕСТРУКЦІЇ АУДИВІЗУАЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ АРХІВОСХОВИЩ БЕЗКОНТАКТНИМИ МЕТОДАМИ

Перейти донизу

ВИЗНАЧЕННЯ СТУПЕНЯ ДЕСТРУКЦІЇ АУДИВІЗУАЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ АРХІВОСХОВИЩ БЕЗКОНТАКТНИМИ МЕТОДАМИ Empty ВИЗНАЧЕННЯ СТУПЕНЯ ДЕСТРУКЦІЇ АУДИВІЗУАЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ АРХІВОСХОВИЩ БЕЗКОНТАКТНИМИ МЕТОДАМИ

Повідомлення автор Admin Пн Бер 23, 2015 11:41 am

Дубина О.М., к.х.н. доц.
Харківський національний аграрний університет імені В.В. Докучаєва, м. Харків;
Панченко В.Г., к.х.н, доц.
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, м. Харків;
Ткаченко В.П., к.х.н, с.н.с.
Харківський Науково-дослідний проектно-конструкторський та технологічний інститут макрографії, м. Харків


ВИЗНАЧЕННЯ СТУПЕНЯ ДЕСТРУКЦІЇ АУДИВІЗУАЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ АРХІВОСХОВИЩ БЕЗКОНТАКТНИМИ МЕТОДАМИ

Довготривале зберігання архівних документів відбувається у вигляді фотоматеріалів, які в більшості своїй мають поліетилентерефталатну (поліефірну) або триацетатцелюлозну (ТАЦ) основу. Триацетатна основа плівок відповідно до своєї хімічної будови досить нестійка і повільно піддається деструкції з утворенням вільної ацетатної кислоти. Цей процес призводить до погіршення якості плівок, завдає значної шкоди інформації, що на них зберігається. Кількість утвореної ацетатної кислоти, таким чином, служить мірою ступеня десрукції фотоматеріалів і тому визначається при розробці заходів направлених на запобіганню деструкційних процесів кіно та фотодокументів на основі ТАЦ. На сьогодні контроль ступеня деструкції таких матеріалів здійснюється відповідно до вимог нормативних документів і кожна методика має свої переваги і недоліки.
Сучасний підхід до зберігання архівних документів вимагає постійного моніторингу концентрації оцтової кислоти в тарі, в якій зберігаються фотоматеріали, а також у приміщеннях сховищ з використанням безконтактних методів аналізу. З цією метою нами було вивчено можливість визначення ступеня деструкції плівок вимірюванням концентрації оцтової кислоти за допомогою датчиків газів та парів серійного виробництва, зокрема датчика MQ 303 A фірми HANWEI ELECTRONICS Co. Цей датчик розроблений для контролю парів етанолу, але, враховуючи слабко кислотні властивості спирту, міг би бути адаптований для виміру концентрації парів оцтової кислоти. Отримані нами результати показали, що в процесі постійного контакту з парами оцтової кислоти спостерігається втрата точності вимірювань датчиком MQ 303 A і тому він не може бути рекомендований до використання. У зв’язку з цим нами була розроблена інша схема контролю за концентрацією СН3СООН, в основу якої покладено методику вимірювання ємностних характеристик спеціально виготовленного нами конденсатора з пластинами з фольгованного склотекстоліту і повітряним зазором в 1 мм. Для виміру ємності такого датчика був використаний цифровий С-метр DM-601 3L на основі ємнісних первинних перетворювачів.
Отримані результати показали перспективність використання розробленої схеми вимірювання концентрації оцтової кислоти для моніторингу деструкції фотоматеріалів на основі ТАЦ і дали змогу сформулювати ряд заходів направлених на підвищення точності аналізів.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 106
Дата реєстрації : 16.03.2015

https://tntforum.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі