СУЧАСНЕ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО ТА ТОВАРОЗНАВСТВО: ТЕОРІЯ, ПРАКТИКА, ОСВІТА
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

ОЦІНКА ВІДПОВІДНОСТІ МАШИНОБУДІВНОЇ ПРОДУКЦІЇ ВИМОГАМ ГАРМОНІЗОВАНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ЄС

Перейти донизу

ОЦІНКА ВІДПОВІДНОСТІ МАШИНОБУДІВНОЇ ПРОДУКЦІЇ ВИМОГАМ ГАРМОНІЗОВАНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ЄС Empty ОЦІНКА ВІДПОВІДНОСТІ МАШИНОБУДІВНОЇ ПРОДУКЦІЇ ВИМОГАМ ГАРМОНІЗОВАНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ЄС

Повідомлення автор Admin Пт Бер 20, 2015 2:09 pm

Єстаф’єва Є. О.; Дядюра К. О., д.т.н., професор
Сумський державний університет, м. Суми


ОЦІНКА ВІДПОВІДНОСТІ МАШИНОБУДІВНОЇ ПРОДУКЦІЇ ВИМОГАМ ГАРМОНІЗОВАНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ЄС

Основним завданням процедури оцінки відповідності (conformity assessment) у країнах Європейського Союзу є забезпечити впевненість у тому, що продукт безпечний для покупця або кінцевого користувача, а так само показати державним регулюючим органам (наглядові органи), що при проектуванні і виробництві конкретного продукту, виробник виконав усі вимоги гармонізованого законодавства ЄС і відповідає встановленим нормам.
Крім сертифікації продукту глобальна концепція ЄС регламентує застосування системи управління якості як гарантії високої надійності вироблених продуктів. Щоб створити по можливості надійну систему якості, був розроблений комплекс стандартів, що описує склад і структуру системи, вимоги до її елементів.
Підписання Угоди про асоціацію України з ЄС сприяло в отриманні автономних преференцій українськими виробниками з експорту продукції в європейські країни. Такі дії зумовили значне зниження митних зборів майже на весь спектр товарів українського походження, в тому числі і на продукцію вітчизняних машинобудівних підприємств. Проте залишаються деякі питання, що потребують узгодження, а саме в сфері технічного регулювання:
1.Застосування різних форм державного регулювання у зовнішньоекономічних відносинах України з країнами Європейського Союзу вимагає, перш за все, визначення об'єкту зовнішньоекономічних операцій. Об'єктом застосування таких державних форм регулювання зовнішньоекономічної діяльності, як тарифні та нетарифні методи, в нашій країні визначено товар. Наявність лише найменування товару є недостатньою для однозначного розуміння та визначення об'єкту регулювання. Для вирішення цього питання в міжнародній практиці існує система цифрового кодування товарів з метою надання необхідної інформації про товар, його склад або призначення та інші характеристики, що не враховані в найменуванні товару.
2. При здійсненні оцінки відповідності насосів за європейським стандартам потрібно звернути увагу на Директиву 2006/42 / ЄС (Directive 2006/42 / EC on machinery), яка виконує по суті подвійну функцію, сприяє вільному обігу продукції на ринку ЄС і забезпечує нормативну базу для гармонізації суттєвих вимог з безпеки машин.
Згідно Директиви PED (Директива 97/23/ЄС), під сертифікацію підпадає обладнання з максимальним допустимим тиском PS більше ніж 0.5 бар. Виробництво обладнання, що працює під тиском виробник зобов'язаний звернути особливу увагу на використання матеріалів. Матеріали, використовувані для виготовлення обладнання під тиском повинні відповідати європейським дозволами на матеріали.
3. До процедури оцінки відповідності, правил нанесення та застосування маркування СЄ окремих видів насосів вітчизняного виробництва потрібно використовувати системний підхід, який буде реалізовуватись поетапно наступним чином:
- визначити, під дію якої директиви або директив СЄ підпадає продукція;
- визначити процедуру проведення оцінки (схема сертифікації) відповідності продукції;
- визначити гармонізовані європейські стандарти (EN standards) під які підпадає продукція;
- перевірити, чи існує в країні, до якої буде поставлятися продукція, особливі вимоги за національними стандартами, маркування та упаковки, утилізації,
- після здійснення випробувань переконатися, що продукція відповідає вимогам застосовних відповідних європейських директив (Directive EC);
- визначити необхідність проведення незалежної оцінки відповідності продукції національним нотифікованим органом;
- вести технічну документацію;
- випущену ЄС Декларацію Відповідності, має право самостійно випустити виробник, що знаходиться на території Європейського Союзу, виробники з третіх країн, наприклад СНД, зобов'язані призначити Уповноваженого Представника в ЄС, який має право випуску ЄС Декларації Відповідності згідно законодавства Європейського Союзу. ЄС Декларація Відповідності, випущена виробником третьої країни самостійно, не може бути визнана в Європейському Співтоваристві. Декларація відповідності, сертифікат відповідності та технічна документація (Технічний файл) повинні бути доступні для компетентних органів країн ЄС на їх вимогу, у разі, якщо виробник розташований на території поза Європейського Союзу, технічна документація повинна перебувати в Уповноваженого Представника виробника в ЄС.
- нанести СЄ маркування (CE MARK), на продукцію, упаковку і супроводжуючу документацію. У випадку, якщо виробник знаходиться поза територією ЄС, СЄ маркування він має право наносити самостійно тільки в тому випадку, якщо продукція має ЄС Сертифікат Відповідності, який підтверджує, що продукція відповідає Директивам і європейським стандартам або маркування СЕ завдає Уповноважений Представник виробника в Європейському Співтоваристві.

Список використаних джерел: 1. Директива 2006/42 / ЄС, 2. Директива PED (Директива 97/23 / ЄС), 3. Нотифікований (уповноважений) орган з сертифікації продукції в Європейському Союзі [Електронний ресурс]: Notified Body 2549 .- Режим доступу: http://www.icqc.eu/ru/index.php

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 106
Дата реєстрації : 16.03.2015

https://tntforum.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» ПЕРЕВІРКА ВІДПОВІДНОСТІ ЕНЕРГЕТТЧНОГО МАРКОВАННЯ МОРОЗИЛЬНИКА ТИПУ ШАФА ВСТАНОВЛЕНИМ ВИМОГАМ ТЕХНІЧНОГО РЕГЛАМЕНТУ
» ЯКІСТЬ ПРОДУКЦІЇ, ЯК НАЙВАЖЛИВІШИЙ ПОКАЗНИК КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ
» РИНОК ІМІТОВАНОЇ ПРОДУКЦІЇ ІЗ СУРІМІ В УКРАЇНІ
» ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА ІНТЕР’ЄРНИХ ВОДНО-ДИСПЕРСІЙНИХ ФАРБ НА ОСНОВІ МОДИФІКОВАНИХ КАРБОНАТНИХ НАПОВНЮВАЧІВ (Частина І)
» ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА ІНТЕР’ЄРНИХ ВОДНО-ДИСПЕРСІЙНИХ ФАРБ НА ОСНОВІ МОДИФІКОВАНИХ КАРБОНАТНИХ НАПОВНЮВАЧІВ (частина ІІ)

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі